Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Visegrád

Visegrád, v překladu Vyšehrad, leží v severním Maďarsku podél řeky Dunaj. Hlavní město, Budapešť, je odsud vzdáleno pouze 35 kilometrů, a tak vlastně není nikam daleko. Co Visegrád představuje sám o sobě?

Příroda

Jestliže si chcete odpočinout a prostě získat energii procházkou na čerstvém vzduchu, doporučujeme projít se krajinou Vyšehradských vrchů. Upoutá vás malebné prostředí, nekonečná zeleň a především nádherný výhled.

Lázně hotel Visegrád

Když už se tudy budete procházet, určitě nesmíte minout v nedalekém Lepenci koupaliště, jež vás omámí svým specifickým rázem. Je totiž zasazeno do úbočí vytesaných bazénů a krásně z něj uvidíte na Dunaj. Tento venkovský lázeňský komplex si zamilovali mnozí turisté, kteří se sem pro pravidelně vracejí. Pokud se chcete s ohledem na lázeňství ve Visegrádu přímo ubytovat, za zmínku rozhodně stojí 4★ Thermal hotel Visegrád.

Jeho umístění nedaleko někdejších uherských dominant a zároveň na dohled od Dunaje z něj dělá vhodný předpoklad pro příjemně strávenou dovolenou. Místní wellness a termální bazén je oblíbený u dospělých i dětí. Bazény konkrétně najdete venkovní i uvnitř areálu. Své místo v srdcích turistů si získal tzv. saunový svět. Jde o kombinaci finské a parní lázně spolu s aromaterapií a masážními sprchami. Využít také lze široké spektrum masáží, které vás dokonale odreagují.

Historie městečka

První doložené doklady o místních obyvatelích pocházejí ještě z dob Římské říše. Protože se tato část území ocitala pod neustálými nájezdy různých kmenů, Římané postavili na vrchu Sibrik obrannou pevnost. Toto město je výrazně spjato také s českými dějinami. Nejdříve se zde roku 1335 setkal král Jan Lucemburský s vládcem Uher Karlem I. Robertem a polským králem Kazimírem III. Velikým, aby uzavřel protihabsburskou koalici. V důsledku toho se český panovník mohl bezstarostně ujmout vladařských povinností ve Slezsku.

Podruhé Visegrád do našich dějin zasáhl v nedávné minulosti. Po pádu železné opony se tady v roce 1991 setkali zástupci Československa, Maďarska a Polska, aby uzavřeli tzv. Visegrádskou skupinu, která měla integrovat snahy těchto zemí o začlenění do západních struktur. Funguje dodnes jako seskupení čtyř států (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) a patří mezi stabilizátory středoevropského regionu uvnitř Evropské unie.

Počasí Visegrád

[forecast location=“visegrad, hungary“ caption=“Počasí ve Visegrádu“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termální lázně Visegrád
5, hlasů: 1
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title