Termální lázně Maďarsko

Termály Maďarsko: Velence

Tato oblast je natolik proslulá, že dostala přízvisko „maďarské Benátky“. Sice stále trochu leží ve stínu známějšího Balatonu, přesto nabízí možnost příjemně stráveného pobytu. Vzhledem k tomu, že celková hloubka jezera není příliš velká, voda se zejména v letních měsících dokáže rychle ohřívat, pro což je často vyhledávána. Dokonce se zde tvoří minerální látky, které mají léčivé účinky.

Důvody k návštěvě Velence

Jestliže si ideální pobyt u jezera s lékařským účelem představujete jako výhled do rákosí, jste na správné adrese. Tvoří asi třetinu sumární rozlohy, což ale znamená i nevýhodu. Především z pohledu toho, že si na takovém místě na své přijdou také komáři.

lazne-velenceJestliže přece jenom nechcete, aby vaše jediná aktivita spočívala v ležení u vody či odhánění komárů, maďarské Benátky nabízejí mnohé další možnosti. Vyjeďte si s loďkou na otevřenou pláň a zarybařte si či se prostě jenom kochejte výhledem z jiného úhlu pohledu.

Dále se lze věnovat některým vodním sportům, velkou oblibu si získal jachting. Občas přes Velence projíždí parník, jehož plavbu si také rozhodně stojí za to zkusit. Konkrétně se kolem Velence nalézá několik pláží, některé zpoplatněné jsou, některé ne. Doporučujeme proto si na místě zjistit aktuální ceník vzhledem k turistické sezóně. Děti mívají slevu.

Velence to je tedy jezero, lázně i pláž!

Odkud se vzal název?

Jak se vůbec na označení „maďarské Benátky“ přišlo? Bystrého pozorovatele možná napadlo, že i v češtině známe jméno Venezia jako jiný název pro toto slavné italské místo. Podoba kořene slova je tudíž nezpochybnitelná. Velence je maďarské označení pro Benátky, a proto svou „vodní“ vizáží bývá jezero a jeho přilehlé okolí takto nazýváno. Alternativní jméno zní „Jezera slunečních paprsků“. Z toho důvodu, že se jezero vyznačuje velkým počtem dnů, kdy svítí slunce.

Nedaleké termály Agrás

Jestliže se chcete podívat do okolí, určitě doporučujeme termální lázně Agrás. Jejich služby jsou k dispozici celoročně a respektu se jim dostalo díky prokázaným kladným účinkům na zdraví člověka. Nedaleko leží hlavní město země – Budapešť. Asi jen 40 km odtud. I to umocňuje turistický potenciál, protože máte stále co zažívat.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termály Maďarsko: Velence
5, hlasů: 1
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title