Termální lázně Maďarsko

Várkertfürdő termální lázně

Podzim již naplno udeřil a tak si většina lidí obvykle snaží toto nevlídné období nějakým způsobem co nejvíce zpříjemnit. Někteří tak plánují zimní únik za teplem, jiní raději ani nevycházejí v nevlídném počasí z domu. Jistě mi však dáte všichni za pravdu, že není příjemnějšího pohledu na zimní krajinu, než z vyhřáté koupele. Abyste tak nemuseli činit pouze z vaší domácí vany, zkuste vyrazit za teplou vodou do termálních lázní. Já vám v tomto článku doporučím maďarské termální lázně Várkertfürdő.

Skvělá dostupnost z ČR

Termální lázně nazvané Várkertfürdő naleznete v maďarském městě Pápa, které leží necelých 50 kilometrů jižním směrem od známého Györu. Cesta z České republiky, a potažmo ze Slovenska, vám tak nezabere nijak závratnou dobu. Jen pro příklad – cesta z Brna vám přímo k lázním Várkertfürdő bude v ideálním případě trvat okolo dvou a půl hodiny času.

Lázně pro všechny věkové kategorie

Várkertfürdő může navštívit de facto každý, protože věk návštěvníků není nijak limitován. Je tak jedno, pokud zde chcete strávit ozdravný pobyt anebo si chcete dopřát pouze relaxační dovolenou plnou příjemných procedur. Celým vnitřním lázním vévodí veliký a prostorný bazén a též několik menších bazénů s termální vodou. Ty najdete i venku a díky teplé vodě jsou vhodné pro celoroční návštěvu. Várkertfürdő jsou též pozitivně nakloněny pro rodiny s dětmi, neboť tu najdete dětské bazény, tobogány, obří skluzavku, vodní atrakce a také tematicky laděné prostředí. Lázně můžete poctít svou návštěvou kdykoliv, neboť fungují celoročně!

Várkertfürdő místo pobytu u moře?

Pokud do Várkertfürdő zamíříte v letních měsících, pobyt zde vám zcela vynahradí dovolenou u moře. Na venkovní ploše čtyř hektarů si totiž budete moci užívat vodních radovánek v několika venkovních bazénech, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Ti nejmenší ocení celou řadu atrakcí či her, které tu mají k dispozici. Dospělí pak ocení možnost opalování v příjemném travnatém prostředí s možností úniku do stínu zdejších stromů. Samozřejmostí je možnost zakoupení občerstvení ve zdejším bufetu.

Léčebná voda

Protože se stále jedná primárně o lázeňské zařízení, míří sem také lidé, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví. Zdejší termální voda je totiž blahodárná, a to zejména pro léčení pohybových onemocnění, nervových onemocnění, bolesti svalů či rekonvalescenci po různých zraněních. Horké vodě by se ovšem měli vyhnout všichni, kdo trpí zánětlivým onemocněním, rakovinou, vysokým krevním tlakem či těhotné ženy.

Absolvujte též procedury

Nebyly by to ty pravé lázně bez léčebných a relaxačních procedur. Ty si tu můžete jistě dopřát i vy. Na výběr tak budete mít z celé řady fyzioterapeutických procedur, masáží či bahenních zábalů. Zkuste určitě též aqua fitness či některou ze zdejších masážních vířivek!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Várkertfürdő termální lázně
5, hlasů: 2
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title