Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Šoproň

Toto město nabízí příjemně strávený čas pro milovníky historie, kteří ocení, jak se nejenom v architektuře projevily jednotlivé slohy, ale i pro ty, co hledají čirý odpočinek, například v lázních.

Šopron leží na západě země a nese označení „nejvěrnější maďarské místo“. Je tomu tak proto, že stálo za svou vlastí v časech, kdy se od ní ostatní odvrátili. Po skončení 1. světové války roku 1918 stáli Maďaři na straně poražených, což zapříčinilo rozpad Rakousko-Uherska, v němž se Rakušané a Maďaři dělili o moc.

Celkem uherská část monarchie ztratila 2/3 území, a tak dnešní Maďarsko vypadalo značně okleštěně. Paradoxní je, že část státu si ukrojilo i dříve partnerské Rakousko a Šopron mělo do tohoto přesunu patřit. Místní však uspořádali referendum a valnou většinou se rozhodli pro setrvání s Maďarskem. Tyto hranice platí dodnes.

Lázně Šopron

Šopron je známé také místní plovárnou a lázněmi. K vybudování komplexu došlo už v polovině 30. let minulého století a o důležitosti pro místní napovídá fakt, že rozsáhlé škody
po 2. světové válce byly opraveny během jednoho jediného roka. Turismus je pro město velmi důležitý.

V plovárně si můžete vybrat mezi cvičným bazénem (15 x 5 m, hloubka 0,8 m – 1,2 m), sportovním (33 x 24 m, hloubka 2 m) a ochlazovacím bazénem sauny (teplota 16 – 18 °C). Lázně Lõvér nabízejí jednak velký bazén (47 x 20 m o hloubce 0,9 – 1,75 m), jednak malý bazén (15 x 5 m, hloubka 0,5 m).
Předpověď počasí online
[forecast location=“sopron, hungary“ caption=“Počasí v maďarském Šopronu“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Recenze ubytování aneb doporučujeme!

Pokud se zde rozhodnete přespat a máte zájem o nevšední komfort, doporučujeme čtyřhvězdičkový hotel Fagus. Od centra je vzdálen pouhých 10 minut a nejbližší bod
na českém území leží jen dvě hodiny jízdy odsud.

Oceníte moderně vybavený wellness, parní lázeň, vyžití pro děti i dospělé či finskou lázeň. Základní poplatek činí 25 eur za noc, po příjezdu však ještě musíte zvlášť uhradit dnes už téměř zcela běžnou městskou daň, jež pro dospělé znamená 1,5 eura za osobu na noc.

Památky v okolí

Největší pozornost si zaslouží věž v centru města. Je vysoká 60 metrů a pochází dokonce ze 12. století. V důsledku toho se díky ní můžete zorientovat v historickém vývoji staveb – od římských dob, které daly za vznik původní bráně, přes románský sloh, jímž se vyznačuje střední část, až po barokní poslední patra. Náměstí Fó Tér bylo centrem mnoha dějinných událostí, zejména korunovace uherských králů. Ty se konaly v kostele Kecske Templom, což v překladu znamená Kozí kostel.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termální lázně Šoproň
5, hlasů: 3
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title