Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Siófok

Siófok leží v Jižním Zadunují v okolí Balatonu. Těšit se můžete na aquaparky, termální lázně i lázně léčebné.

Galerius

Jestliže se zde rozhodnete svou dovolenou strávit, doporučujeme wellness Galerius. Jeho historie není sice dlouhá (založen byl teprve před 10 lety – 9. září 2006), ale za tuto dobu si získal renomé u řady spokojených návštěvníků.

Proč lidé toto místo vyhledávají? Především pro možnost příjemného odpočinku spojeného s vyžitím pro všechny generace. Proč Galerius? Autoři tohoto projektu se inspirovali jménem římského císaře Galeria, a proto se zde budete cítit jako ve starověkých římských lázních, které vás obdaří radostí a hlubokým prožitkem.

Před 7 lety navíc došlo k poměrně výrazné modernizaci. V areálu přibyla rozsáhlá finská sauna, solná jeskyně, ledopád, kabina s mořským vzduchem a mnoho dalších oddělení. Z lékařského pohledu je zde pobyt doporučován pro obtíže jako poruchy pohybového ústrojí, vysoký krevní tlak, cukrovka či kožní problémy. Léčebnou kúru uvítají také ženy s menstruačními problémy a všichni se zánětem močovodu.

Siófok Beach

Jestliže veškerý čas nechcete trávit pouze v termálních lázních a dalších zařízeních nabízenými wellnessem, navštivte zdejší proslulou pláž. Siófok Beach, v překladu Velká pláž, představuje největší a nejoblíbenější pláž u břehu Balatonu, která pojme až 13 000 lidí.

Vyhledávána je především pro svou velikost (délka dosahuje až 600 metrů) a travnatý povrch, jenž je pravidelně udržován, což ocení především zastánci fotbalových radovánek. Vedle toho si sjeďte obrovský tobogán nebo s dětmi zajděte na nafukovací hrad. O svačinu se nebojte, nabídka restaurací a barů je dostatečná. Vedle toho zde také najdete k zapůjčení surf a šlapadla.

Další pláže

Věhlas u turistů si ještě našla pláž Aranypart pro svá místa dobře situovaná na sluneční stranu. Oblibu si také získal místní bar. Zajít můžete také na Ezüstpart, v překladu Stříbrný břeh. Zdejší služby ocení všechny věkové kategorie. Dospělým přijde vhod sportovní hřiště, děti zase ocení širokou škálu činností, které mohou dělat na vodních atrakcích.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termální lázně Siófok
4.5, hlasů: 2
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title