Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Bad Ischl

Kde se nachází a čím jsou zajímavé termální lázně Bad Ischl? Bad Ischl je proslulé lázeňské městečko ležící v Rakousku. Nachází se v oblasti zvané Salzkammergut neboli Solná komora na soutoku řek Traun a Ischl v nadmořské výšce 468 metrů. Sůl se zde totiž těžila už v dávných dobách.

Žije zde více než 14 tisíc obyvatel a každoročně sem jezdí stovky rekreantů. Nachází se tu solné lázně, které byly zejména v 19. století oblíbené císařskou rodinou a tehdejší honorací. Léčí se zde pacienti s potížemi dýchacích cest, pohybového ústrojí, revmatismem nebo ženskými chorobami. Místní voda totiž obsahuje 24 % rozpuštěné kuchyňské soli.

Vířivky a vnitřní bazény

V lázních Salzkammergut je vnitřní vodní bazén o teplotě 32 °C, vířivky, venkovní líná řeka se spoustou masážních trysek a solná vířivka o teplotě 36 °C. Lázně byly založeny už v roce 1823 a jsou to tedy nejstarší solné lázně v celém Rakousku. Celodenní vstupné do lázní Salzkammergut stojí pro dospělého 22 euro a děti do 15 let euro.

Další relaxační lázně s příhodným názvem Relaxia nabízí například infračervenou kabinu nebo inhalační jeskyni. Program prevence a terapie onemocnění dýchacích cest a pohybového aparátu najdete v lázních Physikaria.

Okolí Bad Ischlu

Okolní nádherná krajina byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Vede zde také cyklistická stezka Salzkammergut Radweg, která je dlouhá 352 km. Můžete také vyjet lanovkou na vyhlídkový vrch Katharin (1 542 metrů nad mořem). Jízda lanovkou trvá asi 15 minut a stojí 20 euro (tam i zpět) a na vrcholu začínají turistické trasy. Je odtud překrásný panoramatický výhled na okolní jezera a Solnou komoru.

Zajímavý program (nejen) o lázních

Můžete se zde vydat po stopách císařského páru Františka Josefa I. a jeho ženy Sisi, kteří zde v 19. století žili. K nejnavštěvovanějším místům zde patří Císařská vila (Kaiservilla) s parkem a muzeem fotografie. Vstupné stojí 15 euro pro dospělé a 9 euro za dítě. Cukrárna Zauner je jednou z nejznámějších rakouských cukráren vůbec. V příjemném prostředí tu můžete posedět a ochutnat z obrovského množství dortů a zákusků.

  • Další známou osobností, které Bad Ischl učaroval byl hudební skladatel Franz Lehár. V jeho vile je dnes Lehárovo museum, které je otevřeno i veřejnosti.
  • V okolí nezapomeňte navštívit také jezera Wolfgangsee, Mondsee či Traunsee nebo například obec Hallstatt.
  • Do Bad Ischlu se dostanete za 4 a půl hodiny přes Salzburg. Dálniční známka stojí 8 euro.

Termální lázně Bad Ischl
5, hlasů: 2
Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title