Termální lázně Maďarsko

Počasí Maďarsko

Maďarsko sice není přímořské letovisko, ale to neznamená, že by turistům nemělo co nabízet. Četné historické památky i přírodní úkazy lákají každý rok značné množství lidí. Jak je to tedy v tomto státě s počasím?

Nacházíme se pochopitelně v mírném pásu střední Evropy. Pokud od podnebí přejdeme přímo k počasí, lze říci, že maďarské počasí se výrazně od toho českého neliší. Jestliže se pokusíme vyjmenovat základní údaje, jimiž se tato oblast vyznačuje, připomeňme, že pro Maďarsko jsou typická horká léta a poměrně mírné zimy.Počasí Maďarsko termální lázně

Rozhodně nemá smysl sem jezdit za zimními radovánkami, jelikož sněhu si tu příliš neužijete. Sněhová pokrývka bývá minimální, maximálně napadne jen malá vrstva. Silnější přívaly deště jsou spíše výjimka, navíc sníh pak rychle roztaje. Předpověď je důležitá i pro motoristy, kteří se sem vydávají vlastním automobilem. Pro podrobnosti pokračujte na dálniční poplatky

Teploty v Maďarsku

Nejchladněji zde bývá na počátku kalendářního roku – v lednu a únoru. Rtuť teploměru se pohybuje pod nulou, statistiky udávají čísla od -4 do -7°C. Vedle námrazy ale platí zmíněný omezený výskyt sněhu. Naopak nejtepleji Maďaři naměřili v červenci, obecně během hlavních prázdnin. Standardní teploty se pohybují mezi 25°C až 30°C. Během velmi teplých letních měsíců, jako byly ty letošní, teplota onu magickou třicítku dokonce přesáhla.

Rekordy

Nejtepleji bylo naměřeno před 8 lety (červenec 2007), kdy místní teploty dosáhly až 42°C. Naopak nejchladněji měli Maďaři během 2. světové války. Konkrétně v zimě 1940 bylo naměřeno -35°C.

Srážky

Deště jsou během roku nevýrazné. Jestliže chcete do Maďarska přijet za hezkým počasím, určitě zemi navštivte v létě. Srážky vymizí prakticky zcela.

Aktuální předpověď počasí

 

Předpověď na říjen

Stejně jako teploty výrazně poklesly u nás, poklesly také v Maďarsku. Stejně tak se sem dostaly srážky, a proto minimálně první polovina měsíce spíše proprší. Teploty se však budou pohybovat nad 17°C. V polovině měsíce by se mělo ochladit o něco více, na druhou polovinu září ovšem meteorologové předběžně počítají s mírným oteplením nebo alespoň jasnější oblohou.


Počasí Maďarsko
4.5, hlasů: 13
Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title