Termální lázně Maďarsko

Termály Maďarsko: Letecky

Maďarsko je vyhlášené svými termálními lázněmi, které každoročně navštíví desetitisíce lidí z celého světa. Ty nalezneme v podstatě po celé zemi. Díky své relativní blízkosti České republice jsou od nás pořádány zejména autobusové zájezdy. V závislosti na tom, odkud a kam přesně do Maďarska jedete, se však může tato cesta vyšplhat i na několik dlouhých a úmorných hodin. V tomto článku se tak společně podíváme na to, jaké letecké zájezdy do maďarských termálních lázní české cestovky nabízejí a zda se vyplatí si takový zájezd zorganizovat takříkajíc na vlastní pěst.

Hevíz – Penzion Korona

První ukázkový zájezd je pořádán do vyhlášeného termálního jezera ve městě Hevíz, které přímo sousedí s Balatonským jezerem. Velmi příjemnou zprávou je skutečnost, že toto lázeňské město má své vlastní mezinárodní letiště, kam dokonce létá náš národní letecký dopravce – ČSA! Do Hevízu se tak z Prahy dostanete za necelou hodinku a půl! Ubytováni budete na 7 nocí v krásném penzionu s názvem Korona, kde najdete útulně zařízené pokoje pro dva, s možností přistýlky. Stravovat se budete formou snídaně, s možností zakoupení polopenze. Samotné termální jezero je od penzionu vzdálené asi 10 minut klidnou chůzí. A cena za zájezd? Rovných 10.250 Kč na osobu.

Hevíz – Hotel Panorama

Za termálním jezerem Hevíz vyrazíme i v dalším ukázkovém zájezdu, tentokrát však do luxusního hotelu Panorama. I v tomto případě se jedná o osmidenní zájezd (7 nocí) s odletem z pražského letiště. Stravovat se tu budete formou polopenze, která má podobu bufetů. Dvoulůžkové pokoje jsou komfortně zařízené a najdete v nich vše, co budete ke svému pohodlí potřebovat. Proslulé termální jezero je od hotelu vzdálené pouhých 100 metrů. Příjemnou informací je, že v ceně zájezdu budete mít zahrnut denní vstup na 3 hodiny (7x) do termálních bazénů v blízkosti hotelu či přímo do jezera a taktéž několik relaxačních procedur. A jaká že za tento zájezd cena? Rovných 12.870 Kč.

Hevíz na vlastní pěst

Nyní se podíváme na to, na kolik by vás letecká dovolená v Hevízu vyšla, když byste si ji kompletně zorganizovali sami. Lety do Hevízu jsou operovány letadly ČSA a létá se sem jednou týdně, vždy v sobotu. Pokud rezervaci provedete přímo na stránkách ČSA, vyjdou vás zpáteční letenky na částku cca 2.700 Kč. Nyní se podíváme na odpovídající ubytování, kde strávíme opět 7 nocí. O stravování se nechceme příliš starat a tak preferujeme polopenzi. Po krátkém hledání nalézám odpovídající pobyt v překrásném hotelu Majerik, který leží přímo v centru obce, takže má i vynikající dostupnost k termálnímu jezeru. Pokoje jsou velmi krásně zařízené, takže vám zde nebude nic chybět. To vše za cenu 14.238 Kč pro dvě osoby. Pokud na závěr spočítáme, na kolik nás tato dovolená vyjde na osobu, dostáváme se k částce přibližně 9.800 Kč, což je oproti druhému případu téměř třítisícová úspora!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termály Maďarsko: Letecky
5, hlasů: 3
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title