Termální lázně Maďarsko

Lázně Lipot

Zajeďte do maďarského termálního koupaliště Lipot! K vybudování komplexu bylo ve své rozšířené fázi přistoupeno v roce 2002. Od té doby poskytl služby mnoha spokojeným zákazníkům.

Lipot se nachází na severozápadě Zadunajského regionu, 36 km od hranic se Slovenskem a 30 km s Rakouskem.

Teploty vody v lázních

Teplota vody se pohybuje na úrovni 65°C a nese oficiální označení léčivá voda. Její schopnosti oceníte především, pokud máte obtíže s pohybovou soustavou či trpíte zánětlivými a revmatickými problémy.

Nejde však jen o to, že termály léčí. Jsou velmi moderně vybavené a nabízejí ten nejlepší komfort. Základní služby areál poskytuje v jednom plaveckém bazénu a dvou termálních bazénech. Lipot se však pyšní dalšími příležitostmi. Především malé děti uvítají bazének s tobogánem a podobnými atrakcemi. Rodiče se zase mezi koupáním rádi najedí v restauraci nebo si zahrají minigolf, volejbal či stolní tenis.

Velkou popularitu si získal tzv. zážitkový bazén, v němž si užijete vířivky, perličkovou koupel i masážní trysky krku a šíje.

Ubytování v lázních Lipot

O kvalitní nocleh se bát nemusíte, neustále sem přijíždí velké množství turistů, o které se hotely rády postarají. Vybrali jsme dva zajímavé.

Sari Vendégház nabízí svým klientům zdarma wifi a parkování na místě. Při trávení času na pokoji si pusťte televizi nebo si odpočiňte na terase. Koupelnu má každý pokoj vlastní.

Určitě se nebojte do tohoto hotelu přivést své děti. Vybavení na ně pamatuje a za 5 eur na noc si nechte na pokoj přidat přistýlku. Cena platí pro děti do 12 let. U všech dalších starších dětí poplatek činí 8 eur, stejně pro další dospělé. Maximální možný počet přistýlek činí čtyři. Doma však musíte nechat domácí mazlíčky.

Poplatky a ceny za hotel

Za krkolomným názvem Family Panzio es Apartman Hazak se skrývá krásně vybavený hotel vzdálený pouhých 150 metrů od lázeňského centra. Ve volné chvíli jsou k zapůjčení jízdní kola či se můžete bez poplatku připojit na internet přes wifi.

Pokoje mají klimatizaci a jejich výbava zahrnuje LCD televizi, minibar a vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Mezi další sportovní aktivity, které hotel nabízí, patří mimo jiné rybaření, stolní tenis, karaoke a pěší turistika. Můžete porovnat hotelové sauny a vířivky. Je vám k dispozici také terasa, zahrada či gril.

 


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Lázně Lipot
3.9, hlasů: 11
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title