Termální lázně Maďarsko

Lázně Hévíz

V Evropě nenajdete proslulejší lázeňský stát, než je Maďarsko! Návštěvníky lázní tvoří lidé z celého světa a sjíždějí se sem za odpočinkem a léčebnými termálními prameny. Jaké lázeňské město byste si neměli nechat ujít? Zdaleka největší a nejznámější je lázeňský komplex Hévíz. Proslavil jej nejen horký léčebný pramen, ale i unikátní jezero. Samotná poloha města je ideální pro výlety k nedalekému jezeru Balaton.

Radioaktivní voda

Velkým lákadlem termálních lázní Hévíz je jezero s radioaktivní vodou, jež zabírá více jak 44 tisíc metrů čtverečních. Voda v jezeru se neustále obměňuje díky přitékající a odtékající vodě. I když je jezero Hévíz hluboké až 38,5 metrů, na určitých místech je vstup do vody pozvolný a mohou se v něm vykoupat i neplavci. Podle toho, jaké panuje roční období, teplota vody stoupá k 24 až 38 stupňům.

Léčivá koupel

Jezerní voda obsahuje soli vápníku, síru, alkálie a hydrogenuhličitany. Radioaktivní voda a bahno léčí nemoci pohybového ústrojí, revmatismus, onemocnění kloubů a gynekologické potíže. Pokud trpíte zažívacími problémy, naordinujte si pitnou kúru.

Jezero Hévíz

Vstupné

Uvažujete, že se do těchto lázní vydáte? Jižní a hlavní vchod se otevírá v 8:00 hodin, severní vchod v 9:00 hodin. Milovníci saunování se mohou pořádně vypotit od 10:30 hodin. Vstupné se odvíjí od doby, kterou chcete u jezera strávit. Za 3 hodiny u jezera zaplatíte zhruba 215 Kč, za celodenní vstupné necelých 330 Kč. Výhodné vstupné je připraveno pro skupiny a rodiny s dvěma dětmi.

Otevírací doba

V samotném městě Hévíz najdete několik zdravotnických zařízení a lázeňské a wellness hotely, v nichž zažijete božskou relaxaci. Hosté mohou po celý rok využívat kvalitní služby, masáže, léčebné koupele, kosmetické procedury a saunování. Po procedurách mohou posedět v kavárnách nebo tradičních maďarských hospůdkách. Poznejte i Vy krásy tohoto lázeňského města, nebudete litovat! Pokračovat můžete na lázně Sarvár


Lázně Hévíz
4.1, hlasů: 104
Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title