Termální lázně Maďarsko

Lázně Harkány

Sirné lázně ve městě Harkány naleznete na samém jihu Maďarska. Z toho vyplývá i brutální doba jízdy přes 7 hodin (z Prahy) při vzdálenost přes 700 kilometrů.

Hodnocení lázní

Pokud podobně jako já vybíráte do kterých termálních lázní v Maďarsku se vydat a pročítáte si recenze od návštěvníků Harkánů zjistíte jak pozitivní reakce převládají. Mnoho lidí se právě do těchto lázní vrací díky extrémně teplé sirné vodě (ve srovnání s jinými Maďarskými lázněmi). Lázně se nachází v rozlehlém parku a proto je vhodné zrovna do těchto lázní vyrazit v letním období abyste si užili i okolní zeleň. Jednou z vítek je nedostatek stravovacích zařízení. Další nevýhodou, která ovšem vychází z dobrého hodnocení, je v některých dnech vysoká přelidněnost. Doporučujeme proto zvolit termín mimo hlavních letních prázdnin – na jaře či ke konci léta.

Návštěvy mimo zimní období mají i výhodu návštěvy koupaliště Štrand, které je plné areálu venkovních i plaveckých bazénů.

Vstupné do lázní

Pokud si nezakoupíte přímo celodenní vstup za 250 Kč je výhodné si užít okolní přírodu dopoledne a odpoledne vyrazit do termálů neboť ceny jsou odpoledne nižší a to konkrétně 180 Kč. Celý ceník je závislý na mnoha faktorech a vždy se liší jen o několik desítek korun. Například rodinné jednodenní vstupné pro 2 dospělé s dítětem stojí 520 Kč. Na rozdíl například od lázní Mošon lze totiž lázně Harkány doporučit i pro rodiče s dětmi.

Kromě vnějších léčivých účinků samotné sirné minerální vody na kůži je nutné zmínit také ozdravné účinky vdechování sirné páry, která pomáhá i při dýchacích potížích.

This slideshow requires JavaScript.


Lázně Harkány
3.8, hlasů: 19
Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title