Termální lázně Maďarsko

Lázně Bükfürdö

Maďarsko je svými lázněmi proslulé. Na předních příčkách popularity se dlouhodobě pohybují právě lázně Bükfürdö, s nimiž se blíže seznámíme.

Výhody Bükfürdö / Sauny? Ano! / Otevírací doba a ceník / Užitečné informace

Název je odvozen od vesnice Bük, kde se komplex nachází, a slova fürdö znamenající v maďarštině lázně. Bükfürdö naleznete v blízkosti maďarsko-rakouských hranic (pouze 12 km) nedaleko od termálů Sárvár. Konkrétně leží 90 km jihovýchodně od Vídně, hlavního města Rakouska, a stejnou vzdálenost jihozápadně od Bratislavy, slovenské metropole. Z Prahy musíte ujet 460 km.

Výhody Bükfürdö

Komplex je dohromady velký 14 hektarů a vykoupat se můžete ve 32 bazénech, které v součtu zabírají plochu přes 5 200 m². Bazény s léčivou vodou mají teplotu v rozmezí 32 38 °C, pouze plavecké 26 až 28 °C. Správci nezapomínají ani na nejmenší, pro ty jde zde přichystáno brouzdaliště.

Mezitím, co budou rodiče relaxovat na pohodlných lehátkách, děti mohou využít hřiště s různými prolézačkami. Na své si přijdou také milovníci sportu. Ve volné chvilce si jděte zahrát volejbal, badminton nebo tenis.

Lázně Bükfürdö v celé své kráse

Lázně Bükfürdö v celé své kráse

Sauny? Ano!

Jestliže rádi chodíte do sauny, tady jste na správné adrese. Do té místní se vejde až 150 lidí a užít si můžete služeb od parní lázně po finskou saunu. Pokud dostanete hlad, restaurace pojme na dvě stovky návštěvníků, takže si pochutnáte na specialitách, které pro vás personál přichystal. Výhoda je, že se stále pohybujete v areálu lázní, nemusíte proto chodit nikam daleko.

Za zmínku určitě stojí jednotlivé terapie, například 15-minutová léčebná masáž či půlhodinová lymfo-drenáž. Bükfürdö nabízí také lékařské balíčky ve smyslu bahenních zábalů, které mají protizánětlivé účinky.

Otevírací doba a ceník

Lázně jsou zavřeny 14. – 18. prosince, jinak jsou stále dostupné veřejnosti, mění se pouze čas.

  • V lednu, únoru, březnu, listopadu a prosinci můžete Bükfürdö navštívit od 8:30 do 18:00;
  • v dubnu, květnu, září a říjnu od 8:30 do 18:30 a
  • od června do srpna je otevírací doba nejdelší 8:30 až 19:30.

Užitečné informace

Do specializovaných lázní pochopitelně nemůžete vstoupit jako doma do vany. Vaše povinnost je se před vstupem do bazénů pečlivě osprchovat. V lázeňském bazénu rovněž nesmí být děti a mládež do 14 let. Pokračovat na informace o Hévíz

Zdravotní doporučení říká, že byste si měli odpočinout po půlhodinovém pobytu v bazénech s léčivou vodou o vyšší teplotě.


Lázně Bükfürdö
3.5, hlasů: 29
Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title