Termální lázně Maďarsko

Hegyko – termály v Maďarsku

Celoročně provozované lázně Hegyko umožňují celodenní vstupné do lázní za 5 Euro (tedy přibližně 130 Kč) a v kombinaci s výbornou polohou nejblíže České republice jak jen je to možné (viz mapa) jsou skvělou příležitostí k návštěvě termálních lázní. Celoroční provoz garantuje dostupnost lázní kdykoliv se rozhodnete pro léčebnou dovolenou.

Otevírací doba

Mezi říjnem a březnem si můžete místní léčebnou vodu užívat mezi devátou až pátou hodinou. V dubnu a září pak ještě o hodinu déle. V hlavní turistické sezóně mezi květnem a srpnem je otevřeno od devíti do devatenácti hodin. Velkou výhodou místních lázní je internetová dostupnost – Wi-Fi zdarma bohužel stále není samozřejmostí, zde ovšem je!

Místní pramen vyvěrá z hloubky téměř 1 500 metrů a díky sirným výparům čistí vzduch. Výčet zdravotních minerálních látek obsažených v termálu zde nebudeme vypisovat.

Lázně nejsou žádným mega areálem, ale spíše rodinným menším podnikem, který je velmi příjemný pro odpočinek a minimální stres s návalu turistů.

Revmatoidní artritida

Jedna z nejčastějších onemocnění imunitního systému postihuje každého stého člověka. Její vliv na kvalitu života je v pozdějším věku stále intenzivnější. Záněty a bolesti kloubů otravují každodenní činnosti a obvykle se zhoršují. To je také důvodem proč je většina návštěvníků termálů v Maďarsku v pokročilejším věku. Rozpis všech přízanků této nepříjemné nemoci by byl na dlouho a budeme se mu věnovat někdy později.

Přímá léčba bohužel není možná, nicméně je možné zmírnit následky této nemoci. Návštěva lázní s termální minerální vodou velmi pomáha imunitnímu systému se s touto nemocí vypořádat. Návštěvníci pociťují úlevu a skvěle se cítí mnoho týdnů až měsíců po návratu z termálních lázní.


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Hegyko – termály v Maďarsku
3.4, hlasů: 31
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title