Termální lázně Maďarsko

Lázně v Maďarsku Eger

V severní části středního Maďarska, tedy nedaleko od Slovenska, se nachází lázeňské město Eger. Každoročně do tohoto města zamíří tisíce turistů, především díky krásné architektuře, vinařství a samozřejmě lázeňským procedůrám.

Především perfektní turecké lázně jsou vyhlášeny mezi mnoho Poláky, Slováky a v posledních letech získávají na oblibě i mezi Čechy. Množství bazénů všech druhů lákají milovníky vodních sportů jako například vodního póla, místní tým patří mezi nejlepší na světě. Větší část návštěvníků se sem ovšem vydává relaxovat a užívat si válení v lázních.

TOP 3 lázňové resorty

Lázně Egerszálok

Zářivě bílý solný kopeček najdete právě v těchto lázních a spatřit ho můžete pouze po zaplacení vstupného.

Údolí Demjén

Lázně v jeskyni Miskolctapolca

Lázně v jeskyni Miskolctapolca

Bublinkové lázně se nachází 690 metrů pod povrchem země a jsou velmi vyhledávaným místem všech lidí s Revmatoidní artritidou a dalšími kožními nemocemi.

Lázně Zsóry, Mezokovesd

Objeveny byly v roce 1930,jedná se o olejovou horkou vodu a svoji rozlohou jsou tyto lázně druhé největší v oblasti Egeru.

Lázně v jeskyni Miskolctapolca

Horký pramen vody tryská v jeskyni s opravdovou atmosférou, vyzkoušejte ji.

TIP: Nedaleko města Eger je město Szolok,pouze 8 km daleko. Jezdí odtud autobusy do všech lázní v okolí. Někteří cestovatelé na diskuzích doporučují ubytovat se v hotelech v Szoloku a odtud se vydávat do Egeru. Je to o mnoho levnější!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Lázně v Maďarsku Eger
4.3, hlasů: 3
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title