Termální lázně Maďarsko

Termály Maďarsko: Balaton

Maďarské moře – takovou přezdívku si vysloužilo největší jezero střední Evropy Balaton. Již 200 let k němu lidé jezdí za koupáním, sportovním vyžitím a odpočinkem. Důkladnou prohlídku okolí můžete podniknout na kole a kochat se při tom výhledem na jezero. Podél jeho břehu vedou cyklotrasy o délce 200 km a se zastávkami u přírodních a kulturních zajímavostí.

Pro plavce i neplavce

V létě se Balaton prohřívá na vlahých 26 až 28 stupňů, což překonává teplotu některých moří. Koupání je přístupné ze severního a jižního břehu. Na jižní straně se břeh svažuje velmi pozvolna, což bude vyhovovat zejména rodinám s malými dětmi. Severní břeh je o něco příkřejší a do vody se většinou chodí z mola nebo po schůdcích. Voda Vám hned bude sahat metr vysoko. Na severní straně vane silnější vítr a v některé dny jsou takové vlny, že si připadáte opravdu jako u moře!

Jezero poskytuje dokonalé zázemí

Balaton je levnější než lázně

Balaton je levnější než lázně

O úklid pláží a kempů se pravidelně stará místní personál. Voda v jezeře je čistá, a aby nic neohrozilo její kvalitu, je vydán zákaz projížděk na motorových člunech. Dno pokrývá písek a místy z břehů trčí trsy rákosí. Samotné pláže jsou téměř všechny travnaté, ale vždy posekané a bez rákosí. Nechybí na nich občerstvení, tábořiště ani skluzavky pro děti. Pouze dvě pláže slouží nudistům, a to v oblasti Balatonakali a Balatonberény.

Zábava zaručena!

Balaton je místem dovolenkové zábavy. Přilehlé vesnice pulsují denním a nočním životem a na své si přijdou zejména mladí lidé, kteří si chtějí zatancovat. K jezeru také neodmyslitelně patří nabídka vodních sportů. Zaujmout by Vás mohl surfing na vodních lyžích nebo jízda na lodičkách a katamaránech. Ti odvážnější se mohou proletět motorovým rogalem, balónem

i helikoptérou. Děti se vyřádí v aquaparcích nebo na dětských diskotékách. Naplánujte si ještě letos dovolenou na Balatonu. Pamětníci dob minulých mohou posoudit, jak se to tu proměnilo k lepšímu!


Text napsal a naposledy aktualizoval Ondra dne
Termály Maďarsko: Balaton
4.8, hlasů: 12
Tajné nabídky dovolené v termálních lázních
Menu Title